Be the first to review this product
DELL Pro Wireless Headset Ear Cushions - HE424
In stock
SKU
HE424-DWW
Pro Wireless Headset Ear Cushions - HE424
| Product type | Ear pad |
|---|---|
| SKU | HE424-DWW |
| EAN | 5397184878101 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |

Easy replacement
Swap out your ear cushions with a fresh pair that easily slide into the ear cups for continued comfort and longevity for your headset. Includes one pair of original ear cushions.
Replace the ear cushions on your Dell Wireless Headset - WL3024 with a fresh pair of leatherette memory-foam cushion for all-day comfort.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | Dell |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | WL3024 |
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | Dell |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | WL3024 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 67.5 mm |
| Height | 67.5 mm |
| Weight | 6.2 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
DELL Pro Wireless Headset Ear Cushions...
£7.02
|
Logitech USB Headset Stereo H650e
£7.88
|
Recommended
Lindy BNX-60 and NC-60 Replacement Ear...
£5.88
|
OtterBox 77-91944 headphone/headset ac...
£8.49
|
Bestseller
HP Poly M22 to QD U10 Cable
£10.34
|
Hot Product
HP Poly Blackwire 5000 Leatherette Ear...
£6.07
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HE424-DWW
|
993-000814
|
73156
|
77-91944
|
85R38AA
|
85S19AA
|
| Manufacturer |
DELL
|
Logitech
|
Lindy
|
Otterbox
|
HP Poly
|
HP Poly
|
| Product type |
Ear pad
|
Ear pad
|
Ear pad
|
Case
|
Cable
|
N/A
|









