Be the first to review this product
Brother MK-621BZ DirectLabel black on yellow 9mm x 8m for Brother P-Touch M 9-12mm
In stock
SKU
MK621BZ
9mm black on yellow plastic tape, non-laminated, 8m
| Colour | black yellow |
|---|---|
| Label colour | Black on yellow |
| SKU | MK621BZ |
| EAN | 4977766625135 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother tape cassettes are designed to work perfectly with our P-touch labelling machines, giving you excellent results and value for money.
Compatible Printers: Brother P-Touch 75, Brother P-Touch M 95, Brother P-Touch 55, Brother P-Touch 110, Brother P-Touch 60, Brother P-Touch 90, Brother P-Touch BB 4, Brother P-Touch 65, Brother P-Touch 80, Brother P-Touch 85
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on yellow |
| Laminated | No |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | M |
| Package type | Blister |
| Country of origin | China |
| Compatibility | P-touch PT-85, PT-75, PT-BB4, PT-55, PT-65, PT-80, PT-90 |
| Technical details | |
| Tape type | M |
| Tape size | 9 mm |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | China |
| Tape width | 9 mm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Blister |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Tape width | 9 mm |
| Depth | 74 mm |
| Weight | 25 g |
| Width | 17 mm |
| Tape size | 9 mm |
| Tape length | 8 m |
| Package type | Blister |
| Package weight | 34 g |
| Height | 74 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package weight | 34 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 8.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 280 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 40 pc(s) |
| Pallet gross weight | 191.9 kg |
| Products per pallet | 5600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 9 mm |
| Country of origin | China |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Brother MK-621BZ DirectLabel black on...
£16.97
|
Popular
Brother STE-161 DirectLabel Stamp tape...
£14.78
|
Hot Product
Dymo 53713/S0720930 DirectLabel-etiket...
£18.14
|
New
Dymo 16958/S0718050 DirectLabel-etiket...
£14.48
|
Dymo 45811/S0720910 DirectLabel-etiket...
£17.82
|
Bestseller
Dymo 16957/S0718040 DirectLabel-etiket...
£14.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MK621BZ
|
STE161
|
S0720930
|
S0718050
|
S0720910
|
S0718040
|
| Manufacturer |
Brother
|
Brother
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
| Label colour |
Black on yellow
|
N/A
|
Black on white
|
Black on white
|
White on black
|
Black on white
|
































































































































































