Be the first to review this product
BTI Replacement Lamp for NEC M260WS M300XS M350X
In stock
SKU
NP16LP-BTI
Replacement Lamp for NEC M260WS M300XS M350X
| Brand compatibility | NEC |
|---|---|
| SKU | NP16LP-BTI |
| EAN | 5056006149965 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Lamp for NEC M260WS, M300W, M300XS, M350X, M311W, M361X projectors and the ME Series. OEM: NP16LP, 60003120
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 230 W |
| Lamp type | NSHA |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Features | |
| OEM code | NP16LP, 60003120 |
| Brand compatibility | NEC |
| Bulb power | 230 W |
| Lamp type | NSHA |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | N300W, M350X, P350X, M260WS, M300XS, NP-M300W, NP-M350X |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | NP16LP |
| Brand compatibility | NEC |
| Compatibility | N300W, M350X, P350X, M260WS, M300XS, NP-M300W, NP-M350X |
| OEM code | NP16LP, 60003120 |
| Other features | |
| Compatible products | NP16LP |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
BTI Replacement Lamp for NEC M260WS M3...
£66.62
|
Bestseller
Hitachi DT01481 projector lamp 225 W
£77.53
|
Popular
Diamond Lamps Lamp for 3M X56 Projector
£62.00
|
Diamond Lamps Lamp for CHRISTIE LW41:L...
£62.00
|
Diamond Lamps Lamp for INFOCUS IN5122:...
£62.00
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for HITACHI CP-WX40...
£62.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NP16LP-BTI
|
DT01481
|
78-6972-0050-5-DL
|
003-120730-01-DL
|
SP-LAMP-064-DL
|
DT01171-DL
|
| Manufacturer |
BTI
|
Hitachi
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
NEC
|
Hitachi
|
3M
|
Christie
|
Infocus
|
Hitachi
|































































































































































