Be the first to review this product
Canon 5437C006/PG-575XL+CL-576XL Printhead cartridge multi pack black + color high-capacity PVP Pack=2 for Canon Pixma TS 3550 i
In stock
SKU
5437C006
Canon 5437C006, High (XL) Yield, Black, Cyan, Magenta, Yellow, 2 pc(s), Value pack
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Colour | black color |
| Type | Original |
| Supply type | Value pack |
| SKU | 5437C006 |
| EAN | 8714574679679 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
Canon 5437C006. Cartridge capacity: High (XL) Yield, Supply type: Value pack, Printing colours: Black, Cyan, Magenta, Yellow, Quantity per pack: 2 pc(s)
Compatible Printers: Canon Pixma TS 3551 i, Canon Pixma TR 4756 i, Canon Pixma TS 3752 i, Canon Pixma TS 3750 i, Canon Pixma TS 3750 Series, Canon Pixma TS 3751 i, Canon Pixma TS 3700 Series, Canon Pixma TS 3500 Series, Canon Pixma TR 4750 i, Canon Pixma TR 4755 i, Canon Pixma TS 3550 i, Canon Pixma TR 4751 i, Canon Pixma TR 4700 Series
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Value pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Japan |
| Compatibility | PIXMA TS3550i, PIXMA TS3551i, PIXMA TR4750i, PIXMA TR4751i |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Japan |
| Packaging data | |
| Package depth | 201 mm |
| Package weight | 320 g |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 68 mm |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 201 mm |
| Package weight | 320 g |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 68 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Other features | |
| Country of origin | Japan |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Canon 5437C006/PG-575XL+CL-576XL Print...
£40.98
|
New
Ricoh 841636 Ink cartridge cyan, 440 p...
£51.52
|
Popular
Canon 7740A001/KC-18IL Photo cartridge...
£35.84
|
Recommended
HP Q2354A/2242 Printhead cartridge blu...
£42.56
|
Hot Product
Epson C33S020464/SJIC-15-P Ink cartrid...
£50.01
|
Epson C13T08074011/T0807 Ink cartridge...
£55.72
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5437C006
|
841636
|
7740A001
|
Q2354A
|
C33S020464
|
C13T08074011
|
| Manufacturer |
Canon
|
Ricoh
|
Canon
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Cyan
|
N/A
|
Blue
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Ricoh
|
N/A
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
Value pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|




























































































