Be the first to review this product
Canon 9182B010/PGI-1500XLCMYBK Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y 34ml + 3x12ml Pack=4 for Canon MB 2050
In stock
SKU
9182B010
Canon 9182B010, High (XL) Yield, Black, Cyan, Magenta, Yellow, 4 pc(s), Multi pack
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Colour | black cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Canon |
| Type | Original |
| SKU | 9182B010 |
| EAN | 8714574679037 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
Canon 9182B010. Cartridge capacity: High (XL) Yield, Supply type: Multi pack, Printing colours: Black, Cyan, Magenta, Yellow, Quantity per pack: 4 pc(s)
Compatible Printers: Canon Maxify MB 2050, Canon Maxify MB 2300 Series, Canon Maxify MB 2155, Canon Maxify MB 2700 Series, Canon Maxify MB 2150, Canon Maxify MB 2750, Canon Maxify MB 2350, Canon Maxify MB 2100 Series, Canon Maxify MB 2755, Canon Maxify MB 2000 Series
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | Canon |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Compatibility | MAXIFY MB2050, MAXIFY MB2350, MAXIFY MB2150, MAXIFY MB2155, MAXIFY MB2750, MAXIFY MB2755 |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 136 mm |
| Package weight | 240 g |
| Package width | 117 mm |
| Package height | 64 mm |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 136 mm |
| Package weight | 240 g |
| Package width | 117 mm |
| Package height | 64 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Canon 9182B010/PGI-1500XLCMYBK Ink car...
£48.74
|
New
Ricoh 841636 Ink cartridge cyan, 440 p...
£51.52
|
Recommended
HP Q2354A/2242 Printhead cartridge blu...
£42.56
|
Hot Product
Epson C33S020464/SJIC-15-P Ink cartrid...
£50.01
|
Popular
Epson C13T08074011/T0807 Ink cartridge...
£55.72
|
Epson C33S020490/SJIC-20-P-(K) Ink car...
£50.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9182B010
|
841636
|
Q2354A
|
C33S020464
|
C13T08074011
|
C33S020490
|
| Manufacturer |
Canon
|
Ricoh
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Cyan
|
Blue
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Canon
|
Ricoh
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|

























































































