Be the first to review this product
Epson C13T03A94020/603XL/603 Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y Blister Acustic Magnetic 8,9ml + 3x2,4ml Pack=4 for Epson XP 2100
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Colour | black cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Type | Original |
| SKU | C13T03A94020 |
| EAN | 8715946668239 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Epson WorkForce WF-2830 DWF, Epson WorkForce WF-2870 DWF, Epson WorkForce WF-2845 DWF, Epson Expression Home XP-3100, Epson Expression Home XP-4150, Epson WorkForce WF-2850 DWF, Epson Expression Home XP-2155, Epson Expression Home XP-2100, Epson Expression Home XP-4105, Epson Expression Home XP-3100 Series, Epson WorkForce WF-2835 DWF, Epson WorkForce WF-2820 DWF, Epson WorkForce WF-2840 DWF, Epson Expression Home XP-2105, Epson Expression Home XP-4100, Epson Expression Home XP-2100 Series, Epson Expression Home XP-4155, Epson Expression Home XP-2150, Epson Expression Home XP-4100 Series, Epson WorkForce WF-2810 DWF, Epson Expression Home XP-3105, Epson Expression Home XP-3155, Epson Expression Home XP-3150
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 4 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | 603 XL |
| Colour ink volume | 16.1 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 130 pages |
| Black ink page yield | 500 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Compatibility | Expression Home XP-2100/2106/3100/3105/4100/4105 WorkForce WF-2810DWF/2830DWF/2865DWF/2850DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 142 mm |
| Package weight | 110 g |
| Package width | 162 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 45 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 142 mm |
| Package weight | 110 g |
| Package width | 162 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 45 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T03A94020/603XL/603 Ink cartr...
£45.02
|
New
Ricoh 841636 Ink cartridge cyan, 440 p...
£51.52
|
Hot Product
HP Q2354A/2242 Printhead cartridge blu...
£42.56
|
Bestseller
Epson C33S020464/SJIC-15-P Ink cartrid...
£50.01
|
Popular
Epson C13T08074011/T0807 Ink cartridge...
£55.72
|
Recommended
Epson C33S020490/SJIC-20-P-(K) Ink car...
£50.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T03A94020
|
841636
|
Q2354A
|
C33S020464
|
C13T08074011
|
C33S020490
|
| Manufacturer |
Epson
|
Ricoh
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Cyan
|
Blue
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Ricoh
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|

























































































