LN-SC-K11-EHE-BLK
MAXCases Shield Case (11") For Lenovo K11 Enhanced Edition & Tab M11 (Black) With Hand Strap Shoulder Strap and Screen Protector, Bumper, Samsung, Lenovo Tab K11 Enhanced Edition (11”), 27.9 cm (11")
More Information
SKU LN-SC-K11-EHE-BLK
EAN 5059902187970
Manufacturer MAXCases
Availability In Stock
MAXCases Shield Case (11") For Lenovo K11 Enhanced Edition & Tab M11 (Black) With Hand Strap Shoulder Strap and Screen Protector. Case type: Bumper, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Lenovo Tab K11 Enhanced Edition (11”), Maximum screen size: 27.9 cm (11"), Number of stand modes: 1
Technical details
Case typeBumper
MaterialSilicone
Maximum screen size27.9 cm (11")
Brand compatibilitySamsung
CompatibilityLenovo Tab K11 Enhanced Edition (11”)
Protection featuresBump resistant, Shock resistant
Shoulder strapYes
Product main colourBlack
GenderUnisex
Features
Case typeBumper
Stand modeYes
Number of stand modes1
MaterialSilicone
Brand compatibilitySamsung
Shoulder strapYes
Product main colourBlack
GenderUnisex
Design
Stand modeYes
Number of stand modes1
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product MAXCases Shield Case (11") For Lenovo K11 Enhanced Edition & Tab M11 (Black) With Hand Strap Shoulder Strap and Screen Protector
Hot Product
MAXCases Shield Case (11") For Le...
Targus SafeFit 26.7 cm (10.5") Folio Black
New
Targus SafeFit 26.7 cm (10.5") Fo...
Compulocks Rugged Edge Case for iPad 10.2" / iPad Air 10.5" Black Compulocks Rugged Edge Case for iPad 1...
Urban Armor Gear 981890114040 tablet case 33 cm (13") Sleeve case Black