Xerox 006R04194 Toner cartridge yellow, 1.25K pages (replaces HP 207A/W2212A) for HP M 283
Everyday™ Yellow Toner by Xerox compatible with HP 207A (W2212A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 1250.00
Colour yellow
SKU 006R04194
EAN 0095205064582
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Videos View Video
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Colour toner cartridges quantity1
Black toner page yield1250 pages
Colour toner page yield1250 pages
CompatibilityColor LaserJet Pro M255 Color LaserJet Pro MFP M282 Color LaserJet Pro MFP M283
Quantity per pack1 pc(s)
Replacement forW2212A
Brand compatibilityHP
OEM codeW2212A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursYellow
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth330 mm
Package weight740 g
Package width120 mm
Package typeBox
Package height110 mm
Print quality
Packaging data
Package depth330 mm
Package weight740 g
Package width120 mm
Package typeBox
Package height110 mm