Xerox 106R02157 Toner cartridge black, 2.1K pages/5% (replaces HP 78A/CE278A) for HP Pro P 1600
Everyday™ Mono Remanufactured Toner by Xerox compatible with HP 78A (CE278A), Standard capacity
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 2100.00
Colour black
SKU 106R02157
EAN 0095205857641
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday Remanufactured
Page after page of performance. Precision color matching and crisp fine-line detail.
Environmentally responsible. Reduce your carbon footprint, boost your bottom line.
Less risk, no hassles. Lifetime protection with free cartridge replacement.
Reduce waste, not your expectations. Quality and sustainable results that never compromise.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield2100 pages
CompatibilityLaserJet M1536 MFP LaserJet P1566 LaserJet P1606
Quantity per pack1 pc(s)
CertificationRoHS, REACH SVHC, CE MARK STMC, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015
Replacement forHP 78A
Brand compatibilityHP
OEM codeCE278A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursBlack
Country of originVietnam
Cartridge return & recyclingYes
Operational conditions
Storage temperature (T-T)0 - 35 °C
Storage relative humidity (H-H)35 - 85%
Operating temperature (T-T)17 - 25 °C
Operating relative humidity (H-H)30 - 70%
Weight & dimensions
Package depth370 mm
Package weight930 g
Weight717 g
Package width160 mm
Package typeBox
Package height120 mm
Print quality
Packaging data
Package depth370 mm
Package weight930 g
Package width160 mm
Package typeBox
Package height120 mm