Everyday™ Black Toner by Xerox compatible with HP 38A (Q5942A/ Q1338A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 10000.00
Colour black
SKU 006R03662
EAN 0095205894882
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield10000 pages
CompatibilityLaserJet 4200 LaserJet 4240 LaserJet 4250 LaserJet 4350
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeQ5942A/ Q1338A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth345 mm
Package weight2.31 kg
Package width290 mm
Package height175 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth345 mm
Package weight2.31 kg
Package width290 mm
Package height175 mm
Package dimensions (W x D x H)172.7 x 342.9 x 289.6 mm (6.8 x 13.5 x 11.4")
Package weight (imperial)2.59 kg (5.7 lbs)
Technical details
TypeCompatible
OEM codeQ5942A/ Q1338A
Country of originChina
Harmonized System (HS) code84439990
Other features