Be the first to review this product
Canon 3484B002/725 Toner cartridge black, 1.6K pages ISO/IEC 19752 for Canon LBP-6000
In stock
SKU
3484B002
725 Toner Cartridge
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Canon |
| Capacity | 1600.00 |
| Colour | black |
| SKU | 3484B002 |
| EAN | 4960999665115 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
Get beautiful streak-free mono prints with the All-in-One Cartridge 725 which works seamlessly with your Canon device to give you approximately 1,600 pages (ISO 19752 measured).
Compatible Printers: Canon i-SENSYS MF 3010 VP, Canon i-SENSYS LBP-6000, Canon i-SENSYS LBP-6030, Canon i-SENSYS LBP-6030 b, Canon i-SENSYS LBP-6030 Series, Canon i-SENSYS LBP-6020, Canon i-SENSYS LBP-6030 w, Canon i-SENSYS LBP-6000 Series, Canon i-SENSYS LBP-6020 b, Canon i-SENSYS LBP-6000 b, Canon i-SENSYS MF 3010
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1600 pages |
| Compatibility | i-SENSYS MF3010, i-SENSYS LBP6000, i-SENSYS LBP6000B, i-SENSYS LBP6020, i-SENSYS LBP6020B |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Canon |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Japan |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 105 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 50 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 105 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 50 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Canon |
| Package type | Box |
| Country of origin | Japan |
| Product colour | Black |
| Compatibility | i-SENSYS MF3010, i-SENSYS LBP6000, i-SENSYS LBP6000B, i-SENSYS LBP6020, i-SENSYS LBP6020B |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Canon 3484B002/725 Toner cartridge bla...
£44.85
|
Hot Product
HP CE252A/504A Toner cartridge yellow,...
£64.90
|
New
HP CE250X/504X Toner cartridge black h...
£53.90
|
Lexmark 70C2XME/702XM Toner-kit magent...
£31.44
|
Popular
Lexmark 80C2HCE/802HC Toner-kit cyan r...
£37.95
|
Recommended
Lexmark 70C2XKE/702XK Toner-kit black...
£29.47
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3484B002
|
CE252A
|
CE250X
|
70C2XME
|
80C2HCE
|
70C2XKE
|
| Manufacturer |
Canon
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
| Type |
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Yellow
|
Black
|
Magenta
|
Cyan
|
Black
|
| Brand compatibility |
Canon
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|



















































































































