Be the first to review this product
CoreParts QI-HP1027C toner cartridge 1 pc(s) Compatible Yellow
In stock
SKU
QI-HP1027C
Toner Cyan CE401A Pages: 6.000, Nordic Swan HP Color LaserJet M551 (507A) Series
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Type | Compatible |
| SKU | QI-HP1027C |
| EAN | 5704174132592 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Increase your green profile extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of toners for printers and Copiers, from all major Printer brands that matches the performance of the originals. CoreParts Toners are produced in the EU.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner page yield | 6000 pages |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | Nordic Swan |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE402A, APTHPCE402AE |
| Printing colours | Yellow |
| Weight & dimensions | |
| Width | 393 mm |
| Depth | 240 mm |
| Height | 164 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package weight | 1.44 kg |
| Weight | 1.03 kg |
| Package width | 393 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 164 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Yellow |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 240 mm |
| Package weight | 1.44 kg |
| Package width | 393 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 164 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE402A, APTHPCE402AE |
| Package type | Box |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Other features | |
| Certification | Nordic Swan |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
CoreParts QI-HP1027C toner cartridge 1...
£46.59
|
New
HP CE252A/504A Toner cartridge yellow,...
£62.70
|
Popular
HP CE250X/504X Toner cartridge black h...
£51.70
|
Hot Product
HP CE980A Toner waste box, 150K pages...
£46.20
|
Recommended
Lexmark 70C2XME/702XM Toner-kit magent...
£44.85
|
Bestseller
HP CC532A/304A Toner cartridge yellow,...
£66.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
QI-HP1027C
|
CE252A
|
CE250X
|
CE980A
|
70C2XME
|
CC532A
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
HP
|
| Type |
Compatible
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
| Printing colours |
Yellow
|
Yellow
|
Black
|
N/A
|
Magenta
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
HP
|
N/A
|
HP
|
HP
|
N/A
|
N/A
|





































































































































