Be the first to review this product
Xerox 006R05203 Toner cartridge, 9.5K pages (replaces HP 149X/W1490X) for HP LaserJet Pro 4002
In stock
SKU
006R05203
Everyday™ Black Toner by Xerox compatible with HP 149X (W1490X), High capacity
- MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
- QUALITY YOU CAN COUNT ON: Page after page of vibrant, true-to-life colours, deep blacks, and crisp fine-line detail
- UNMATCHED COMPATIBILITY: A broad portfolio covering HP, Brother and several other major brands and popular models
- LIFETIME PROTECTION: We've got you covered with a free replacement cartridge in the unlikely event of an issue
- HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
| SKU | 006R05203 |
|---|---|
| EAN | 0095205007572 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Everyday |
Everyday Toner by Xerox will save you 50-60% compared to originals and deliver the performance, quality and reliability you expect from Xerox with a lifetime worry-free warranty.
Compatible Printers: HP LaserJet Pro MFP 4102 dw, HP LaserJet Pro MFP 4102 fdw, HP LaserJet Pro 4002 dw, HP LaserJet Pro MFP 4102 Series, HP LaserJet Pro 4002 dn, HP LaserJet Pro 4002 dfnw, HP LaserJet Pro MFP 4102 fdn, HP LaserJet Pro 4002 n
| Features | |
|---|---|
| Black toner page yield | 9500 pages |
| Compatibility | LaserJet 4101 MFP LaserJet 4102 MFP LaserJet 4103 MFP LaserJet Pro 4001 LaserJet Pro 4002 |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | W1490X |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 1.33 kg |
| Package width | 190 mm |
| Package height | 105 mm |
| Print quality | |
|---|---|
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 1.33 kg |
| Package width | 190 mm |
| Package height | 105 mm |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | W1490X |
| Country of origin | Netherlands |
| Compatibility | LaserJet 4101 MFP LaserJet 4102 MFP LaserJet 4103 MFP LaserJet Pro 4001 LaserJet Pro 4002 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Xerox 006R05203 Toner cartridge, 9.5K...
£49.14
|
New
HP CE252A/504A Toner cartridge yellow,...
£62.70
|
Popular
HP CE250X/504X Toner cartridge black h...
£50.60
|
Lexmark 70C2XME/702XM Toner-kit magent...
£31.45
|
Bestseller
HP CC533A/304A Toner cartridge magenta...
£72.60
|
Hot Product
HP CC532A/304A Toner cartridge yellow,...
£66.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
006R05203
|
CE252A
|
CE250X
|
70C2XME
|
CC533A
|
CC532A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
HP
|
HP
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
| Printing colours |
Black
|
Yellow
|
Black
|
Magenta
|
Magenta
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
HP
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





















































































































































