MO61PISA1396
Monaco, iPhone 13, Pink Sand
- Guided by WWF, dbramante1928 is becoming a Climate Positive Company
- Made from recycled plastic, 100% recyclable
- The equivalent recycled material weight of a 2L plastic bottle is used to make each case
- Slim, Magsafe compatible, impact protection case with non-slip grip and easy-to-press buttons
- Compatible with wireless charging in case
- Raised edges protect camera and screen
| Maximum screen size | 6.1 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Recycled plastic |
| Product colour | Pink |
| SKU | MO61PISA1396 |
| EAN | 5711428013965 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Country of origin | China |
| Product colour | Pink |
| Compatibility | iPhone 13/13 Pro |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Impact resistant |
| Sustainability compliance | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Country of origin | China |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 30 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 76 mm |
| Height | 150 mm |
| Depth | 11 mm |
| Weight | 30 g |
| Package width | 117 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 207 mm |
| Package weight | 98 g |
| Packaging data | |
| Package width | 117 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 207 mm |
| Package weight | 98 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 395 mm |
| Master (outer) case length | 245 mm |
| Master (outer) case height | 230 mm |