Be the first to review this product
dbramante1928 Greenland Pro Qi2 mobile phone case 17.3 cm (6.8") Cover Transparent
In stock
SKU
GPSUCL006453
Greenland Pro Qi2 - Galaxy S25 Ultra - Clear
| Maximum screen size | 6.8 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Plastic |
| Product colour | Transparent |
| SKU | GPSUCL006453 |
| EAN | 5711428064530 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Greenland Pro is an impact protective Qi2 case made from 100% recycled and recyclable plastic materials. With easy-to-press buttons and raised edges to protect camera and screen, Greenland offers complete protection of your phone.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
dbramante1928 Greenland Pro Qi2 mobile...
£24.49
|
Bestseller
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£20.06
|
Recommended
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£20.89
|
Popular
dbramante1928 Lynge - iPhone SE/8/7/6...
£25.19
|
Hot Product
Urbany's Lollipop mobile phone ca...
£26.98
|
New
dbramante1928 Iceland Pro - iPhone 12/...
£28.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GPSUCL006453
|
77-56603
|
77-65401
|
LYI8GTBL1087
|
P1112640-233
|
IP61CL001427
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Otterbox
|
Otterbox
|
Dbramante1928
|
Zebra
|
Dbramante1928
|
| Material |
Plastic
|
N/A
|
N/A
|
Leather
|
N/A
|
Plastic
|
| Product colour |
Transparent
|
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|

















































































































































































