Be the first to review this product
Samsung GP-FWA566AEA mobile phone case 17 cm (6.7") Flip case Black
In stock
SKU
GP-FWA566AEABW
Samsung GP-FWA566AEA, Flip case, Samsung, Galaxy A56 5G, 17 cm (6.7"), Black
| SKU | GP-FWA566AEABW |
|---|---|
| EAN | 8809968822646 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
Samsung GP-FWA566AEA. Case type: Flip case, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Galaxy A56 5G, Maximum screen size: 17 cm (6.7"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Black
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Flip case |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A56 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Flip case |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A56 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 83 mm |
| Height | 167 mm |
| Depth | 14 mm |
| Weight | 62 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Samsung GP-FWA566AEA mobile phone case...
£30.00
|
Popular
dbramante1928 Lynge - iPhone 12/12 Pro...
£37.75
|
dbramante1928 Lynge - iPhone SE/8/7/6...
£25.22
|
Bestseller
Urbany's Lollipop mobile phone ca...
£26.88
|
New
dbramante1928 Iceland Pro - iPhone 12/...
£28.70
|
Recommended
dbramante1928 Lynge - iPhone 13 Max Pr...
£34.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GP-FWA566AEABW
|
LY61GTBL1180
|
LYI8GTBL1087
|
P1112640-233
|
IP61CL001427
|
LY67GTBL1319
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Zebra
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
N/A
|
Leather
|
Leather
|
N/A
|
Plastic
|
Leather
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Flip case
|
Wallet case
|
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|
Wallet case
|


























































































































































