Be the first to review this product
dbramante1928 Oslo Pro mobile phone case 17.3 cm (6.8") Folio Black
In stock
SKU
OPSUBL006475
Oslo Pro - Galaxy S25 Ultra - Black
| Maximum screen size | 6.8 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Faux leather,Plastic |
| Product colour | Black |
| SKU | OPSUBL006475 |
| EAN | 5711428064752 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Oslo Pro is an impact protective folio wallet case made from recycled plastic with a finish meant to look and feel like leather. With its foldable back, you can enjoy hands-free horizontal video watching.
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Faux leather, Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Faux leather, Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Faux leather, Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
dbramante1928 Oslo Pro mobile phone ca...
£27.20
|
Hot Product
dbramante1928 Greenland - iPhone 12/12...
£23.77
|
New
dbramante1928 Greenland - OnePlus 10 P...
£23.30
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone SE/8/...
£23.77
|
dbramante1928 Iceland Pro - iPhone 12/...
£33.42
|
Recommended
dbramante1928 Monaco - iPhone 13 - Pin...
£33.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
OPSUBL006475
|
GL61CL001415
|
GLOPCL001527
|
GLSEPISA1264
|
IP61CL001427
|
MO61PISA1396
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Pink
|
Transparent
|
Pink
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
OnePlus
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|

















































































































































































































































