Be the first to review this product
dbramante1928 Greenland mobile phone case 17 cm (6.7") Cover Transparent
In stock
SKU
GLSPCL006449
Greenland - Galaxy S25+ - Clear
| Maximum screen size | 6.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Plastic |
| Product colour | Transparent |
| SKU | GLSPCL006449 |
| EAN | 5711428064493 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Greenland Clear is a clear impact protective soft case made from 100% recycled and recyclable plastic materials. With easy-to-press buttons and raised edges to protect camera and screen, Greenland offers complete protection of your phone.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25+ |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25+ |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
dbramante1928 Greenland mobile phone c...
£23.75
|
Hot Product
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£20.88
|
Bestseller
Urbany's Lollipop mobile phone ca...
£27.01
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 12/12...
£23.75
|
New
dbramante1928 Greenland - OnePlus 10 P...
£23.28
|
dbramante1928 Greenland - iPhone SE/8/...
£23.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GLSPCL006449
|
77-65401
|
P1112640-233
|
GL61CL001415
|
GLOPCL001527
|
GLSEPISA1264
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Otterbox
|
Zebra
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Plastic
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Pink
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
OnePlus
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|






















































































































































































