Be the first to review this product
dbramante1928 Greenland Pro Qi2 mobile phone case 15.8 cm (6.2") Cover Transparent
In stock
SKU
GPSSCL006451
Greenland Pro Qi2 - Galaxy S25 - Clear
| Maximum screen size | 6.2 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Plastic |
| Product colour | Transparent |
| SKU | GPSSCL006451 |
| EAN | 5711428064516 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Greenland Pro is an impact protective Qi2 case made from 100% recycled and recyclable plastic materials. With easy-to-press buttons and raised edges to protect camera and screen, Greenland offers complete protection of your phone.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
dbramante1928 Greenland Pro Qi2 mobile...
£27.19
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 12/12...
£23.75
|
New
dbramante1928 Greenland - OnePlus 10 P...
£23.28
|
dbramante1928 Greenland - iPhone SE/8/...
£23.75
|
Hot Product
dbramante1928 Iceland Pro - iPhone 12/...
£33.40
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 13 - Pin...
£33.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GPSSCL006451
|
GL61CL001415
|
GLOPCL001527
|
GLSEPISA1264
|
IP61CL001427
|
MO61PISA1396
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Plastic
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Pink
|
Transparent
|
Pink
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
OnePlus
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|














































































































































































































































