Be the first to review this product
dbramante1928 Greenland mobile phone case 16.5 cm (6.5") Cover Black
In stock
SKU
GL05NIBL6184
Greenland, Night Black, Galaxy A25
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| SKU | GL05NIBL6184 |
| EAN | 5711428061843 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Greenland is an impact protective case made from 100% recycled and recyclable plastic materials. With easy-to-press buttons and raised edges to protect camera and screen, Greenland offers complete protection of your phone. Protect your phone and our planet with this feature-rich and eco-friendly phone case!
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A25 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Colour name | Night Black |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
| Pattern | No pattern |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A25 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Colour name | Night Black |
| Recycled materials used for making | Recycled plastic |
| Closure type | Not applicable |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
| Colour name | Night Black |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
dbramante1928 Greenland mobile phone c...
£23.75
|
Bestseller
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£20.22
|
Hot Product
OtterBox Strada Folio Series for Apple...
£20.16
|
Recommended
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£21.10
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 12/12...
£23.75
|
New
dbramante1928 Greenland - OnePlus 10 P...
£23.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GL05NIBL6184
|
77-56603
|
77-65076
|
77-66179
|
GL61CL001415
|
GLOPCL001527
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Otterbox
|
Otterbox
|
Otterbox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Plastic
|
N/A
|
Leather
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
OnePlus
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|

































































































































































































