Be the first to review this product
HPE 900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) RW 3yr Wty Digitally Signed Firmware HDD
In stock
SKU
R0Z01A
900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) Digitally Signed Firmware HDD
| Component for | PC |
|---|---|
| SKU | R0Z01A |
| EAN | 5715063859247 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HPE 900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) Digitally Signed Firmware HDD
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | PC |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | PC |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Width (imperial) | 19.2 cm (7.56") |
| Height (imperial) | 9.52 cm (3.75") |
| Depth (imperial) | 24.1 cm (9.5") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 192 mm |
| Weight | 910 g |
| Height | 95.3 mm |
| Depth | 241.3 mm |
| Weight (imperial) | 0.907 kg (2 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 192 x 241.3 x 95.2 mm (7.56 x 9.5 x 3.75") |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Width (imperial) | 19.2 cm (7.56") |
| Height (imperial) | 9.52 cm (3.75") |
| Depth (imperial) | 24.1 cm (9.5") |
| Weight (imperial) | 0.907 kg (2 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 192 x 241.3 x 95.2 mm (7.56 x 9.5 x 3.75") |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE 900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (...
£352.80
|
Recommended
Origin Storage HDD 500GB 3.5in NearLin...
£285.92
|
Origin Storage HDD 1TB 3.5in NearLine...
£285.92
|
Origin Storage HDD 2TB 3.5in NearLine...
£285.92
|
Hot Product
Origin Storage HDD 1TB 3.5in NearLine...
£287.69
|
Popular
Origin Storage HDD 2TB 3.5in NearLine...
£285.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R0Z01A
|
DELL-500NLSA/7-S11
|
DELL-1000NLSA/7-S11
|
DELL-2000NLSA/7-S11
|
CPQ-1000NLSA/7-S8
|
CPQ-2000NLSA/7-S5
|
| Manufacturer |
HPE
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 2 TB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
NL-SATA
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
PC
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
































































































