Be the first to review this product
IBM 300GB SAS 2.5" 10000RPM internal hard drive 2.5"
In stock
SKU
41Y8376
300GB SAS 2.5" 10000RPM
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | 41Y8376 |
| EAN | 5715063393307 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
- High quality
- Long life
- Easy installation
- Long life
- Easy installation
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
IBM 300GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£117.60
|
Popular
DELL 529FG internal hard drive 4 TB 72...
£138.88
|
DELL 7J9RN internal hard drive 4 TB 72...
£138.88
|
Bestseller
DELL 300GB SAS 15000rpm 2.5" inte...
£137.76
|
Recommended
DELL 300GB SAS 15000rpm internal hard...
£98.56
|
Hot Product
DELL 600GB 3.5" SAS internal hard...
£140.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
41Y8376
|
529FG
|
7J9RN
|
H8DVC
|
F617N
|
W347K
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
N/A
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|



































































































