505B87GAPX9B
Galaxy Tab A9 Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
  • Keyed lock and unlock
  • Exposed front and back cameras and sensors
  • Through arm cable management
  • Portrait or landscape mountable
  • Secure directly onto a wall
More Information
SKU 505B87GAPX9B
EAN 0810157342614
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Features
Lock typeKey
CompatibilityGalaxy Tab A9 | 8.7"| 2023 | SM-X110, SM-X115
Product colourBlack
Colour groupBlack
Minimum screen size22.1 cm (8.7")
Maximum screen size22.1 cm (8.7")
Panel mounting interface75 x 75,100 x 100 mm
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina, Israel
Mounting typeWall
Brand compatibilitySamsung
Tilt adjustmentYes
Packaging content
Number of keys included2 pc(s)
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock typeKey
Product colourBlack
Colour groupBlack
Cable managementYes
Warranty period1 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks Galaxy Tab A9 Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
New
Compulocks Galaxy Tab A9 Apex Enclosur...
Vogel's PTS 2010 tablet security enclosure 25.4 cm (10") Aluminium,Silver
Bestseller
Vogel's PTS 2010 tablet security...
Compulocks iPad mini 8.3" Space Enclosure AV Conference Room Capsule Black
Hot Product
Compulocks iPad mini 8.3" Space E...
Compulocks iPad mini 8.3" Space Enclosure Tilting Stand 4" Black Compulocks iPad mini 8.3" Space E...
Compulocks iPad mini 8.3" Space Enclosure Tilting Stand 8" Black Compulocks iPad mini 8.3" Space E...