505B11PAPX4B
iPad Pro M4 & M5 11", Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
  • Keyed lock and unlock
  • Exposed front and back cameras and sensors
  • Through arm cable management
  • Portrait or landscape mountable
  • Secure directly onto a wall
More Information
SKU 505B11PAPX4B
EAN 0810157342836
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Together, they create an ideal solution for interactive, secure, and professional iPad displays.
Features
Lock typeKey
CompatibilityiPad Pro M4 | 11" | 2024 | A2836, A2837, A3006 iPad Pro M5 | 11" | 2025 | A3357, A3358, A3359
Product colourBlack
Colour groupBlack
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Panel mounting interface75 x 75,100 x 100 mm
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina, Israel
Mounting typeWall
Brand compatibilityApple
Tilt adjustmentYes
Packaging content
Number of keys included2 pc(s)
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock typeKey
Product colourBlack
Colour groupBlack
Cable managementYes
Warranty period2 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad Pro M4 & M5 11", Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
New
Compulocks iPad Pro M4 & M5 11&quo...
Vogel's PTS 2010 tablet security enclosure 25.4 cm (10") Aluminium,Silver
Bestseller
Vogel's PTS 2010 tablet security...
Compulocks iPad mini 8.3" Space Enclosure AV Conference Room Capsule Black
Hot Product
Compulocks iPad mini 8.3" Space E...
Compulocks iPad mini 8.3" Space Enclosure Tilting Stand 4" Black Compulocks iPad mini 8.3" Space E...
Compulocks iPad mini 8.3" Space Enclosure Tilting Stand 8" Black Compulocks iPad mini 8.3" Space E...