Be the first to review this product
CoreParts MSP3653 printer roller Printer transfer roller
In stock
SKU
MSP3653
UPPER FUSER ROLLER Kyocera FS laser printer FS 1110, 1120, 1130MFP, 1035MFP, 1135MFP, 1300, 1320
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| SKU | MSP3653 |
|---|---|
| EAN | 5704327901440 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of internal parts for printer and Copier, for all major Printer brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Type | Printer transfer roller |
| Print technology | Laser |
| Compatibility | Kyocera Laser printer FS-1300DN, FS-1100, FS-1100N |
| Weight & dimensions | |
| Width | 45 mm |
| Height | 45 mm |
| Weight | 70 g |
| Depth | 305 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 74 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 303 mm |
| Package depth | 49 mm |
| Package height | 49 mm |
| Print technology | |
| Print technology | Laser |
| Technical details | |
| Type | Printer transfer roller |
| Compatibility | Kyocera Laser printer FS-1300DN, FS-1100, FS-1100N |
| Package weight | 74 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
CoreParts MSP3653 printer roller Print...
£23.52
|
Hot Product
Brother LM5140001 printer roller
£26.82
|
Bestseller
Ricoh AF032090 printer roller Printer...
£31.36
|
Recommended
CoreParts MSP3107 printer roller
£23.52
|
CoreParts MSP0021 printer roller
£20.16
|
CoreParts MSP6057 printer roller
£33.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSP3653
|
LM5140001
|
AF032090
|
MSP3107
|
MSP0021
|
MSP6057
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Brother
|
Ricoh
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
































