Be the first to review this product
HPE MSA 1.2TB 6G SAS 10K SFF internal hard drive 1.23 TB 10000 RPM 2.5"
In stock
SKU
E7W47A
MSA 1.2TB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch) Dual Port Ent
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | E7W47A |
| EAN | 0888182202036 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
1.2TB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch) Dual Port Ent 3yr Warranty Hard for HP MSA Storage
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.23 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.23 TB |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE MSA 1.2TB 6G SAS 10K SFF internal...
£254.24
|
Recommended
Origin Storage HDD 500GB 3.5in NearLin...
£285.92
|
Popular
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£221.76
|
Origin Storage HDD 1TB 3.5in NearLine...
£285.92
|
Origin Storage HDD 2TB 3.5in NearLine...
£285.92
|
Hot Product
Origin Storage HDD 3TB 3.5in NearLine...
£203.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
E7W47A
|
DELL-500NLSA/7-S11
|
ACLK
|
DELL-1000NLSA/7-S11
|
DELL-2000NLSA/7-S11
|
DELL-3000NLS/7-S11
|
| Manufacturer |
HPE
|
Origin Storage
|
IBM
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
| HDD capacity |
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 2 TB
|
over 2.5 TB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|














































































































































































































